Šiaurinis šemenis
Šiaurinis šemenis (Phalacroloma septentrionale) yra dvimetis 50–130 cm aukščio augalas. Dauginasi sėklomis, kurios susidaro apomiksės būdu, t. y. be apvaisinimo. Ši rūšis savaime paplitusi Šiaurės Amerikoje. Europoje šiaurinis šemenis pirmą kartą pastebėtas XVIII a., manoma, kad jis paplito iš botanikos sodo. Dabar aptinkama daugelyje Vakarų Europos šalių.
Lietuvoje šiaurinis šemenis buvo auginamas gėlynuose, pirmą kartą sulaukėjęs užregistruotas 1931 m. Kaune. Iki 1980 m. rūšis šalyje buvo labai reta. Dabartiniu metu šiaurinis šemenis yra labai dažnas ir aptinkamas visoje Lietuvoje sausose ir vidutinio drėgnumo atvirose buveinėse.
Grėsmės. Tikslių duomenų apie rūšies poveikį vietiniams augalams nėra, tačiau neabejojama, kad labai tankiai augantys šiauriniai šemeniai konkuruoja su vietiniais, ypač sausoms pievų buveinėms būdingais augalais.
Kovos būdai. Siekiant užkirsti kelią tolesniam šiaurinių šemenių plitimui, augalus reikia šienauti ir neleisti subrandinti sėklų. Naikinant nedideliuose plotuose augalus galima išrauti žydėjimo pradžioje.