Dažniausiai užduodami klausimai

Neradote naudingos sau aktualios informacijos? Užduokite klausimą

Kuršių neriją galite pasiekti įvairiais būdais iš viso pasaulio. Lietuva turi tris oro uostus, į kuriuos atskridę toliau patogiai pasieksite Klaipėdos miestą, o iš jo keltu persikelsite į Kuršių nerijos nacionalinį parką. Kviečiame automobilius palikti kitame krante ir naudotis viešuoju transportu. Išsamią informaciją apie sausumos, vandens ir oro kelius pateikiame čia.

 

 

Taip. Informaciją apie keltų grafikus ir kainas galite rasti AB „Smiltynės perkėla“: www.keltas.lt

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija mokesčio už įvažiavimą į teritoriją nerenka: į nacionalinį parką patenkate vos tik persikėlę keltu į Smiltynę. Alksnynės kontrolės poste, esančiame  kelio Smiltynė – Nida 9 km, reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą už įvažiavimą į jos administruojamą teritoriją. Daugiau apie rinkliavos dydžius ir išankstinį apmokėjimą skaitykite čia (https://neringa.lt/sveciui/vietine-rinkliava/95)

Įspūdžių kupiną maršrutą galite susikurti naudojantis interaktyviu lankytinų vietų žemėlapiu, kurį rasite čia:  Lankytinos vietos - Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija (lrv.lt).  Jei maršrutą planuojate iš anksto, prieš atvykstant į Kuršių neriją, galite kreiptis el.p. [email protected] arba tel. +37067100872.

Nacionalinio parko darbuotojai ekskursijas, žygius ir edukacijas veda visais metų laikais. Įvairios gamtinės, kultūrinės ir pažintinės veiklos viešinamos mūsų svetainėje, Facebook paskyroje, plakatuose. Užsakomosios ekskursijos, žygiai ar edukacijos derinamos individualiai su grupe. Su Kuršių nerijos nacionalinio parko teikiamomis paslaugomis galite susipažinti čia: Pažintinės paslaugos - Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija (lrv.lt)  Apie individualius užsakymus prašome informuoti prieš 3 d.d. – el. paštu [email protected] arba [email protected], telefonu +37067100872.

Aktyvaus poilsio mėgėjams Kuršių nerija gali pasiūlyti daugybę įvairaus pobūdžio pramogų: orientacinis sportas, dviračių trasos, vandens pramogos, paukščių stebėjimas, savarankiškas žygiavimas pėsčiųjų ar šiaurietiškojo ėjimo maršrutais. Daugiau apie juos skaitykite čia: https://nerija.lrv.lt/lt/lankytojams/veiklos-gamtoje/

Pėsčiųjų maršrutai - Jūsų kišenėje: https://nerija.lrv.lt/lt/lankytojams/lankytinos-vietos/pesciuju-marsrutai/

 

Darbo laikas 2024 metais:

 nuo balandžio 26 d. iki balandžio 30 d. – nuo 10.00 iki 19.00 val.

 nuo gegužės 1 d. iki gegužės 31 d. – nuo 9.00 iki 19.00 val.;

 nuo birželio 1 d. iki  rugpjūčio 25 d. – nuo 9.00 iki 21.00 val.;

 nuo rugpjūčio 26 d. iki rugpjūčio 31 d. – nuo 09.00 iki 20.00 val.

 nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 17 d. – nuo 9.00 iki 19.00 val.

 nuo rugsėjo 18 d. iki spalio 6 d. – nuo 9.00 iki 18.00 val.

Daugiau apie šį taką galite sužinoti čia.

Bilietai lankytojams parduodami TIK BANKO KORTELE:
SUAUGUSIEMS – 5,00 Eur;
STUDENTAMS IR PENSININKAMS, pateikusiems dokumentą – 2,00 Eur.

Bilietai lankytojams neparduodami likus 1 val. iki nustatyto Naglių gamtinio rezervato pažintinio (mokomojo) tako lankytojų srautų reguliavimo laiko pabaigos.

Nemokamai lankytis Take gali:

  • turizmo paslaugų teikėjo turistų grupės vienas vadovas/lydintis asmuo, lydintis grupę iki 10 asmenų, turizmo paslaugų teikėjo turistų grupės du vadovai/lydintys asmenys, lydintys didesnę kaip 10 asmenų grupę;
  • vaikai iki 6 m amžiaus;
  • moksleiviai, pateikę moksleivio pažymėjimą;
  • neįgalieji, pateikę neįgaliojo pažymėjimą;
  • Neringos savivaldybėje bei Klaipėdos miesto Smiltynės dalyje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, pateikę tai patvirtinančius dokumentus ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Įmonės, teikiančios turizmo paslaugas, turi galimybę atsiskaityti už grupes pavedimu vieną kartą per mėnesį.

Daugiau informacijos apie Taką ir jo lankymo taisykles galite sužinoti čia

Pasiteirauti plačiau galite: Dalia Juškevičienė +370 604 85 986,  [email protected]  

Dėl bendradarbiavimo sutarčių sudarymo: Raimonda Jakštytė  +370 672 98 261, [email protected]

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje galima tik kempingo teritorijoje. Kuršių nerijos nacionaliniame parke veikia 1 kempingas, kuris yra įsikūręs Nidoje, Taikos g. 45A. Detalesnę informaciją apie kempingą galima sužinoti UAB „Nidos kempingas“: www.kempingas.lt 


Laužus galima kūrenti tik specialiai tam įrengtose ir informaciniais ženklais pažymėtose vietose (poilsiavietėse, kempinge). Poilsiavietes, kuriose leidžiama atvira ugnis rasite paspaudę čia. Prieš kurdami laužą įrengtoje laužavietėje, būtina apie tai pranešti girininkams tel. nr: 865635025 (Nidos girininkija) arba 868727885, 846953273 (Juodkrantės girininkija).


Kiekvienas užkurtas laužas be girininkų žinios gali būti suprastas kaip galimas gaisras. Pastebėję gaisrą ar kylačius dūmus nedelsiant skambinkite 112.

Pastebėjus galimai neleistiną veiklą gamtoje, aplinkosauginį pažeidimą, prašome pranešti Aplinkos apsaugos departamento pranešimų priėmimo tarnybai, tel. 8-5-2732995, el. p. [email protected] arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu - 112.

Įvykus nelaimei ar pastebėjus partrenktą gyvūną, skambinkite greituoju pagalbos numeriu 112, nurodydami tikslią įvykio vietą. Neskubėkite vertinti partrenkto gyvūno būklės, ypač, jei tai – stambus žvėris. Pareigūnai, įvertinę situaciją, nurodys tolimesnius žingsnius. 

Jei pakrantėje pastebėjote ruonį, prašome pranešti Bendrosios pagalbos centrui telefono numeriu 112.

Bendrosios pagalbos centro darbuotojas informaciją apie pakrantėje rastą ruonį perduoda atsakingiems muziejaus darbuotojams, kurie išsiaiškinę lokaciją, organizuoja gyvūno atgabenimą į Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą.

Ką daryti?

• Nevaryti ruonio atgal į vandenį.

• Nešerti gyvūno.

• Neliesti ruonio.

• Apsaugoti ruoniuką nuo šunų ir per daug smalsių žmonių. Lai mažylis ramiai ilsisi. Jei turite galimybę, sulaukite, kol atvyks pagalba.

Prisidėti prie Kuršių nerijos nacionallinio parko vertybių saugojimo galite įvairias būdais: įsigydami Lankytojo bilietą, dalyvaudami talkose, savanoriaudami, remdami ir, žinoma, svarbiausia - atsakingai elgdamiesi lankantis gamtinėse ir kultūrinėse teritorijose. 
Daugiau informacijos rasite čia.

Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla – tai neformalaus gamtosauginio švietimo erdvė, kurioje lankytojus supažindiname su Kuršių nerijos gamtos ir kultūros vertybėmis, padedame suprasti gamtoje vykstančius procesus ir siekiame ugdyti atsakingą elgesį gamtoje. Jau gerą dešimtmetį dirbame su vaikų ir jaunimo grupėmis, vesdami jiems edukacijas apie nacionalinio parko gamtą, tačiau naujai įkurta Gamtos mokykla suteikia mums fizines erdves, kurios praplečia gamtinio švietimo galimybes.

Gamtos mokykla veikia ištisus metus ir yra atvira visiems, norintiems pažinti Kuršių neriją visais potyriais! Gamtos mokykla Smiltynėje, skirta edukacinėms veikloms ir pamokoms gamtoje, čia laukiame nedidelių grupių (iki 25 žmonių). Nidos Gamtos mokykla puikiai tinka didesnėms grupėms (iki 32 žmonių), kurioms esame parengę įdomių Kuršių nerijos pažinimo veiklų. Sužinokite daugiau apie mūsų PASLAUGAS ir kaip jas  UŽSISAKYTI. 

 
  1. Pasitikslinkite Gamtos mokyklos kalendoriuje, ar Jūsų norimos datos laisvos ir užpildykite užklausą.  Nidos Gamtos mokyklos kalendorius,Smiltynės Gamtos mokyklos kalendorius.
  2. Per 3 darbo dienas Gamtos mokyklos specialistas susisieks su Jumis informuodamas el.paštu apie rezervacijos galimybę Jūsų pageidaujamomis dienomis.
  3. Rezervaciją pilnai patvirtinsime suderinus ir pasirašius paslaugų teikimo sutartį bei apmokėjus avansą.
  4. Gamtos mokyklos specialistas Jums suteiks visą reikiamą informaciją apie pasiruošimą ir atvykimą.

Jei kyla klausimų - susisiekime tel. +370 647 58908.

Prieš užsisakydami paslaugas, susipažinkite su įkainiais ir paslaugų teikimo sąlygomis!

Paslaugų įkainiai.

Vidaus tvarkos taisyklės.

Paslaugų teikimo taisyklės.