Prevencija – tai informavimas apie tinkamą elgesį ir nusižengimo užkardymas. Mums labai svarbu, kad lankytojai žinotų, jog atvažiuoja į ypatingai jautrią teritoriją. Džiaugiamės, kad didžioji dalis lankytojų yra supratingi ir net drausmina vienas kitą, pastebėję netinkamą elgesį gamtoje. Deja, ne visi į Kuršių neriją atvykę asmenys žino nacionaliniame parke galiojančias lankymosi taisykles. Todėl parko direkcija, ypač vasaros sezono metu, skiria didelį dėmesį prevencijai, vykdomai šiais būdais: 
•    Informuoja lankytojus ir vietos gyventojus apie saugomos teritorijos apribojimus, lankymosi taisykles ir pageidaujamą elgesį. Informaciją pateikia savo leidiniuose, renginiuose, informaciniuose stenduose, nemokamame leidinyje „Vasaros gidas“, kuris platinamas Smiltynės perkėloje, turizmo informacijos centruose ir kitose viešose įstaigose.


•    Stebi ir nuolat lanko teritoriją. Mūsų prevencinės veiklos specialistai dirba darbo dienomis ir savaitgaliais (ne tik instituciniu darbo laiku), kasdien apeidami skirtingas vietas.                                                                
•    Saugo jautriausias vietas. Jau ketvirti metai vasaros sezono metu kopų sargų komanda kasdien budi Naglių ir Grobšto gamtiniuose rezervatuose bei Parnidžio kraštovaizdžio draustinyje, informuodami ir drausmindami pažeidėjus. Kupini ištvermės ir energijos, kuri būtina kopose saulėtomis dienomis, jie stebi pamarį, kopas, pajūrio ruožą ir informuoja taisyklių nesilaikančiuosius apie nusižengimus.

•    Bendradarbiaudama su institucijomis, direkcija gauna pranešimus apie pažeidimus iš kelių policijos, pasienio apsaugos pareigūnų, miškininkų, aplinkos apsaugos departamento inspektorių, todėl pažeidimus darantys asmenys yra stebimi ne vienerių akių. Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai: lankymasis rezervatų teritorijose, kopų šlaitų ardymas, automobilių statymas ant miško paklotės, palapinių statymas neleistinoje vietoje.

Sužinokite daugiau apie lankymosi nacionaliniame parke galiojančias lankymosi taisykles, paspaudę čia.

Atnaujinimo data: 2023-10-19