Ką turi žinoti vietos gyventojas?

PRIMENAME
Neringos savivaldybės ir Smiltynės gyventojai, atrodytų, turėtų puikai žinoti, kaip elgtis nacionalinio parko gamtoje ir būti pavydžiu jo lankytojams, tačiau neretas atvejis, kai jie sau leidžia žymiai daugiau nei iš tiesų galima. Vietos gyventojai, palikę savo kiemą, yra tokie patys svečiai gamtoje kaip ir visi kiti, ir jiems galioja tos pačios lankymosi gamtoje taisyklės. Tačiau vieną privilegiją jie turi – Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, uogauti ir grybauti gamtiniuose rezervatuose gali nuo rugsėjo 1 iki lapkričio 30 d. To negali daryti kitų savivaldybių ar šalių gyventojai. RAGINAME
Vietos gyventojus būti tikraisiais šio krašto šeimininkais ir ambasadoriais, saugoti gamtos ir kultūros paveldą, svetingai elgtis ne tik su savo klientais, bet su visais, kam reikia pagalbos ar informacijos, būti pavyzdžiu gausiems Kuršių nerijos svečiams.
 

INFORMUOJAME
•  Pamačius gamtai ir žmonėms pavojingą nusižengimą skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, po to galima pranešti ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai;
•  Parko teritorijoje vykdoma nuolatinė kontrolė ir lankymo taisyklių nesilaikantiems asmenims taikoma teisės aktų numatyta administracinė atsakomybė.
Kilus klausimams ar neaiškumams, kviečiame susisiekti su KNNP direkcija tel. nr. 8 469 51224 arba el. paštu [email protected]. Vadovaudamiesi teisės aktais, ieškosime sprendimo savo kompetencijos ribose.


TAPKITE KURŠIŲ NERIJOS AMBASADORIUMI!
                                                                                
Kiekvienas Kuršių nerijos mylėtojas, savo darbais ar veiklomis dirbantis Kuršių nerijai, kviečiamas tapti Ambasadoriumi. 
Kuršių nerijos ambasadorius tai atstovas, kuriam svarbios Kuršių nerijos, kaip UNESCO Pasaulio paveldo objekto gamtinės, kultūrinės, istorinės vertybės ir savo veikloje jas viešina Lietuvoje, už jos ribų bei prisideda prie jų išsaugojimo. Ambasadoriumi gali tapti fizinis ar juridinis asmuo, kuris savo veikla, neabejotinai atitinka Ambasadorystės principą.
Nuostatai ir anketa atsisiuntimui.

2019 metais Kovo 29 d. Juodkrantės L. Rėzos kultūros centre Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija startavo su ambasadorystės programa ir pagerbė 29 Kuršių nerijos ambasadorius. Iš Neringos ir Klaipėdos savivaldybių, kultūros įstaigų atstovų sudaryta komisija pasiūlė virš 30 iškilių, su Kuršių nerija ypatingą ryšį turinčių, žmonių, kurie nemažą savo darbinės, asmeninės veiklos bei kūrybos dalį skiria būtent Kuršių nerijai.

„Ši programa susodino į vieną kurėną visą būrį puikių, iškilių žmonių, savo sričių profesionalų. Ambasadoriais tapo mokslininkai, leidėjai, verslininkai, laivadirbiai, kolekcininkai, menininkai, politikai, gamtininkai, besąlygiškai mylintys Kuršių neriją. Visų mūsų tikslas – garsinti Neringą, rūpintis jos vertybėmis, apsauga, inicijuoti įvairiausias akcijas ir visaip kitaip prisidėti prie šio UNESCO pasaulio paveldo stebuklo“, - teigia vienas iš ambasadorių D. Nikitenka.

Susipažinkite su visais Kuršių nerijos ambasadoriais ČIA.

Atnaujinimo data: 2024-01-31