Teritorijų ir objektų priežiūra bei pritaikymas lankymui

Viena svarbiausių Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos veiklų – organizuoti arba patiems prižiūrėti teritoriją ir pritaikyt ją lankymui. Kasmet parką aplanko apie 1,5 mln. turistų. Todėl direkcijai tenka didžiulė atsakomybė suteikti jiems galimybę apsilankyti gražiausiose pusiasalio vietose, pamatyti vertingiausius kraštovaizdžius ir panoramas. Direkcijos darbuotojai kasmet tvarko apie 30 rekreacinių objektų ir prižiūri 29 teritorijas (669 ha ploto). Tai medinių įrenginių remontas, šienavimas, kopų tvirtinimo darbai ir kt. Primename, kad šiukšlių rinkimas nėra direkcijos kompetencija, tačiau tai dažnai darome savanoriškai.
Džiaugiamės, kad direkcijoje dirba labai darbštūs ir sumanūs žemaičiai - trys broliai: Remigijus, Virginijus ir Sigitas Vikniai bei jų kolega Dainius Lukošius. Suprantama, kad tokią didžiulę teritoriją prižiūrėti turėtų žymiai daugiau žmonių - mediniai įrenginiai, takai, laiptai susidėvi per 4 – 5 metus ir juos reikia nuolat atnaujinti. Gausiau lankomose gamtinėse vietovėse labai greitai yra pažeidžiama augalijos paklotė ir takai tampa smėlynais. 2021 m. pavasarį buvo įrengta nauja lauko informacinė sistema (ES finansuojamas projektas), kuri padės orientuotis teritorijoje, o 40 naujų stendų suteiks įdomios ir vertingos informacijos. 

Labiausiai džiaugiamės direkcijos specialistų sukurtais originaliais objektais, kurie itin džiugina lankytojus. Tai - „Garsų gaudyklė“, edukacinis takas kieme Naglių g. 8, pakyla – platforma Naglių gamtinio rezervato mokomajame take, Parnidžio kopos regykla, relaksaciniai suoliukai ant Vecekrugo ir Parnidžio kopų.

Didžiausias direkcijos įgyvendintas projektas yra 53m aukščio laiptai į Preilos kopą. Projektą kūrė kraštotvarkos skyriaus specialistai - Nijolė Piekienė, Vytautas Paulionis ir Janina Domeikaitė, o pastatė broliai Vikniai ir Dainius Lukošius, vadovaujami Petro Jenčausko. 2021 m. projekto darbai yra tęsiami – aplink kopos viršūnę įrengiamas medinis takas, poilsio aikštelės, suoliukai.

Atnaujinimo data: 2023-10-19