Projekto „Gamtos gidų tinklas“ sėkminga pabaiga

Data

2021 10 11

Įvertinimas
0
image0.jpeg

Spalio 7-8 d. kartu su Klaipėdos Universitetu ir Saugomų teritorijų tarnyba organizavome baigiamąjį projekto „Gamtos gidų tinklas“ renginį, kuriame pasidalinome savo sukaupta gerąja patirtimi. Primename, kad Direkcija jau ketvirtus metus įgyvendino šį projektą pagal Interreg Pietų Baltijos programą, per kurį sukūrėme pilotinius gamtos gidų mokymo kursus.

Renginio metu pristatėme pagrindinius projekto pasiekimus ir pademonstravome sukurtus Gamtos gidų darbo Kuršių nerijoje viešinimo video klipus (https://www.youtube.com/playlist?list=PLeMYEqMEkTCDOEZK8MXtlvlw7d4dG9rP5). Pilotiniai gamos gidų mokymo kursai – viena didžiausių ir sėkmingiausių veiklų, kurias vykdė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Be jų, sukūrėme Gamtos gido profesijos aprašą, mokymų programą ir gido darbo profilį. Paskutinė likusi veikla projekte iki šių metų pabaigos – leidinys „Gamtos gido vadovas“, kuris bus naudingas ekskursijas Kuršių nerijos gamtoje vedantiems gidams.

Renginio dalyviai labai džiaugėsi saulėtu oru, puikiais lektoriais, Lietuvos jūrų muziejaus augintiniais, o mes džiaugiamės, kad galėjome suteikti vertingos informacijos atvykusiems. Renginyje dalyvavę saugomų teritorijų darbuotojai iš visos Lietuvos įgijo praktinių ir teorinių žinių apie gamtosaugos motyvaciją, gamtos interpretavimą, ekskursijų planavimą ir vedimą, lyderystę ir bendravimą su grupe, grupės dinamikas ir darbo metodus. Linkime visiems dalyviams sėkmės, pritaikant įgytas žinias savo darbuose su lankytojų grupėmis įvairiuose Lietuvos regionuose!

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos jūrų muziejui už rūpestingą priėmimą ir visiems partneriams, lektoriams, dalyviams bei Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos kolektyvui, padėjusiems sėkmingai pabaigti šį įdomų projektą!

Projektas baigiasi, bet jo pradėtos veiklos – ne! Ateityje planuojame pratęsti gamos gidų mokymus, o jau dirbančius gamtos gidais kviečiame užsiregistruoti tarptautinėje gamtos gidų platformoje www.nature-guide-network.eu

Daugiau informacijos apie projektą: 
https://nerija.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/projektine-veikla/vykdomi-projektai

Nuotraukos:
Kornelijos Dambrauskienės, Giedrės Krištopaitytės.