2024-04-04

Kuršių nerijos valdymo planas: pirmojoje sesijoje išryškėjo, kas svarbu vietos gyventojui

„Aktyvi ir kurianti bendruomenė, puoselėjanti Kuršių nerijos vertybes“ – šia fraze galima apibendrinti pirmąjį susitikimą su Kuršių nerijos gyventojais, atvirai diskutavusiais šios vietovės klausimais, susirūpinusiais dėl senstančios bendruomenės ateities. 

Kovo 7 d. įvykusiame pirmajame susitikime su vietos bendruomene „Kuršių nerijos vertybės - mano vertybės“ buvo analizuojama Kuršių nerijos išskirtinė visuotinė vertė ir vietovės vizija 2031 metams. Mišriu būdu vykęs renginys sukvietė dalyvius į Kuršių nerijos istorijos muziejų Nidoje, o transliaciją buvo galima stebėti gyvai internetu. Kviečiame susipažinti su dirbtuvėse aptartomis temomis ir pagrindinėmis įžvalgomis, padėsiančiomis rengti integralų Kuršių nerijos valdymo planą.  

Diskusijos ir dirbtuvių apibendrinimo pristatymas

Diskusijų ir dirbtuvių įrašas

Informaciją apie Kuršių nerijos valdymo planą, jo kūrimo procesą, dalyvius ir galimybes įsitraukti priimant sprendimus, kviečiame sekti čia: www.knvp.lt 

TM-26.jpg

****************** 
Apie valdymo planą 

UNESCO pasaulio paveldo vietovės Kuršių nerijos valdymo plano rengimas vyks iki 2024 m. pabaigos. Tai – įtraukus procesas, kurio metu skirtingų sričių ekspertai vertins esamą vietovės būklę, analizuos valdymo sistemą, kurs veiksmų planą ir siūlys priemones, kaip turėtų būti saugoma vietovė ir jos vertingosios savybės šiandien ir ateityje. 

Šiuo laikotarpiu bus organizuojami mažiausiai 4 teminiai susitikimai su gyventojais ir įvairiomis suinteresuotomis grupėmis bei visuomenės apklausa. Valdymo plano rengėjai tikisi, kad aktyvus įvairių grupių įsitraukimas į šio strateginio dokumento kūrimą padės išgirsti, išanalizuoti ir apibendrinti esminius iššūkius, su kuriais susiduriama identifikuojant ir sprendžiant problemas, kylančias Kuršių nerijoje. Šis integralus dokumentas yra privalomas kiekvienai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašytai vietovei. 

****************** 
Valdymo plano rengimo organizatorius ir koordinatorius: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, atliekanti vietos valdytojo funkciją. 
Projekto vykdytojas: The Critical 

Projektas finansuojamas Aplinkos apsaugos rėmimo programos ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos lėšomis 

Nuotraukų autorius: Aivaras Motuzas