Knygos „Vadovas po Kuršių neriją“ leidyba

Data

2021 01 21

Įvertinimas
0
KG5A1867.jpg

„Vadovas po Kuršių neriją“ – keliaujančiam ir smalsiam žmogui. Vadove glaustai ir išsamiai pateikta Kuršių nerijos istorija, kruopščiai aprašyta išskirtinė jos gamta. Daug dėmesio skirta kartografijai – įtraukti 27 autoriaus sudaryti detalūs atskirų nerijos dalių ir gyvenviečių žemėlapiai. Leidinys gausiai iliustruotas istorinių žemėlapių fragmentais, nuotraukomis. Skaitytojas ras ne tik įdomios teorinės, bet ir naudingos praktinės informacijos, apimančios visą Kuršių neriją (nuo Kopgalio Lietuvoje iki Zelenogradsko Rusijoje): vaizdingiausi pažintiniai takai, įstabiausios lankytinos vietos, svarbiausi objektai, asmenybių biografijos, legendos ir kt.

Kuršių nerija, kaip nedaloma UNESCO pasaulio paveldo vietovė, neturėjo vientiso kelionės vadovo, kuris pristatytų abiejų šalių – Lietuvos bei Rusijos vertybes, todėl ši knyga tai puiki galimybė susipažinti su visa teritorija!

Knyga išleista Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto  „UNESCO pasaulio paveldo vietovių kultūros ir gamtos vertybių vystymas“ (DUNC) metu. Leidinys išliestas 1600 egz. tiražu, 2021 sausio mėn. pabaigoje išleidžiamas pakartotinis 2000 egz. tiražas.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, kartu su knygos autoriumi Remigijumi Sereika 2019-2020 metais parengė minėtą vadovą lietuvių ir anglų kalbomis ir 2020 metų liepos 31 d. Nidoje bei rugpjūčio 1 d. Juodkrantėje oficialiai jį pristatė vietos žmonės bei Kuršių nerijos lankytojams. Šiuo metu šis vadovas yra nemokamai prieinamas Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojams ir visoms suinteresuotoms šalims – viešbučiams, vietos verslininkams, muziejams, informaciniams centrams, bibliotekose dirbantiems darbuotojams, kavinėms. Jį, taip pat, galite atsisiųsti pdf formatu, paspaudę žemiau esančias nuorodas:

Vadovas po Kuršių neriją LT kalba

Vadovas po Kuršių neriją EN kalba