2024-02-19

Gyventojai kviečiami pasikalbėti apie Kuršių nerijos viziją ir vertybes

Nuotrauka: Renata Kilinskaitė

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia gyventojus įsitraukti kuriant strateginį dokumentą – UNESCO pasaulio paveldo vietovės Kuršių nerijos valdymo planą. Kovo 7 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje Nidoje vyks pirmoji diskusija ir dirbtuvės „Kuršių nerijos vertybės – mano vertybės“. 

2000 m. į UNESCO pasaulio paveldą įrašyta Kuršių nerija pasauliui tapo žinoma kaip kultūrinis kraštovaizdis, atskleidžiantis darnų žmogaus ir gamtos sambūvį. Artėjančiame renginyje sieksime suprasti, ką šis įvertinimas reiškia vietos gyventojui, kokie vertybiniai taškai mus jungia ir kokią Kuršių nerijos viziją galime kurti kartu. Į diskusiją-dirbtuves raginama atsinešti simbolinį daiktą, atskleidžiantį vieną iš Kuršių nerijos vertingųjų savybių – bus kviečiama pasikalbėti apie tai, kas gyvenant nerijoje yra branginama ir ką joje norėtume išsaugoti ateities kartoms.  

Dalyvavimas renginyje laisvas, tačiau būtina išankstinė registracija, užpildant anketą bit.ly/knvpdirbtuves arba skambinant telefonu 8 674 23599. Renginys bus transliuojamas gyvai internetu Youtube platformoje.

Apie valdymo planą 

UNESCO pasaulio paveldo vietovės Kuršių nerijos valdymo plano rengimas vyks iki 2024 m. pabaigos. Tai – įtraukus procesas, kurio metu skirtingų sričių ekspertai vertins esamą vietovės būklę, analizuos valdymo sistemą, kurs veiksmų planą ir siūlys priemones, kaip turėtų būti saugoma vietovė ir jos vertingosios savybės šiandien ir ateityje.  

Šiuo laikotarpiu bus organizuojami mažiausiai 4 teminiai susitikimai su gyventojais ir įvairiomis suinteresuotomis grupėmis bei visuomenės apklausa. Valdymo plano rengėjai tikisi, kad aktyvus įvairių grupių įsitraukimas į šio strateginio dokumento kūrimą padės išgirsti, išanalizuoti ir apibendrinti esminius iššūkius, su kuriais susiduriama identifikuojant ir sprendžiant problemas, kylančias Kuršių nerijoje.  Šis integralus dokumentas yra privalomas kiekvienai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašytai vietovei. 

Informaciją apie Kuršių nerijos valdymo planą, jo kūrimo procesą, dalyvius ir galimybes įsitraukti priimant sprendimus, kviečiame sekti čia: www.knvp.lt

Valdymo plano rengimo organizatorius ir koordinatorius: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, atliekanti vietos valdytojo funkciją. 
Projekto vykdytojas: The Critical 

Projektas finansuojamas Aplinkos apsaugos rėmimo programos ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos lėšomis.