Veiklos įgyvendintos už 2021 metų Lankytojų bilietų pajamas

Data

2021 12 14

Įvertinimas
0
1. LB.jpg

Tik su nacionalinio parko lankytojų parama tai tapo įmanoma – įsigydami lankytojo bilietą 2021 m., Kuršių nerijos svečiai mums skyrė 23538,00 eur. Šios lėšos buvo labai reikalingos mūsų švietėjiškose, mokslinėse ir infrastruktūros tvarkymo veiklose:
-    Prisidėjome prie kopų apsaugos: įsigijome medžiagų atitvarams ir juos įrengėme Naglių gamtiniame rezervate – suformuodami vientisą girliandos taką, jie ženkliai sumažino pažeidėjų skaičių.
      

-    Išgelbėjome 2 gyvybes, kai Grobšto gamtinio rezervato pievoje besiganiusią avį rimtai sužeidė priklydę šunys ir veterinarui teko siūti jos žaizdas kone visą dieną - avis išgyveno ir kiek vėliau atsivedė ėriuką!
    

-    Tvarkėme infrastruktūrą - suremontavome pėsčiųjų takus ir laiptus pajūrio nerekreacinėse zonose – nesaugios patręšusios lentos buvo pakeistos naujomis, pabaigėme Preilos kopos apžvalgos aikštelę – dabar kopą apeisite mediniu taku, nekeldami kopos erozijos pavojaus.
      

-    Vykdėme švietėjišką-edukacinę veiklą. Kiekvienais metais Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija paskelbia ypatingus metus! Šiais metais užsakėme mokslinį tyrimą apie moliuskų paplitimą Kuršių nerijoje – mokslininkė G. Skujienė užfiksavo 44 sausumos moliukų rūšis. Įsigijome akvariumą ir mokomųjų priemonių moliuskų metų edukacijoms – apie moliuskus sužinojo gausybė mūsų mažųjų ir didelių lankytojų.
      

-    Vykdėme prevencinę veiklą: pagaminome 47 riboženklius ir sustatėme juos priskirtose teritorijose – pagaliau draustinių lankytojai pastebės, kad lankosi saugomose vietose. Taip pat sukūrėme ir išleidome prevencinės kampanijos “Atraskite, pažinkite, saugokite!” priemones su atnaujintomis lankymo taisyklėmis (informacinius plakatus, lentas ir tentus) – tūkstančius lankytojų pasiekė informacija, kaip jie turėtų elgtis nacionaliniame parke bei sukūrėme ir pagaminome 100 informacinių lentelių ant infrastruktūros objektų – pasklidusios po visą nerijos teritoriją jos ragina “Saugokite, kas sukurta vėjo, smėlio ir vandens”.
      

-    Plėtėme lauko informaciją – direkcijos užsakymu buvo parengta gamtos paveldo objekto Urbo kalno informacinės sistemos koncepcija – jame buvo įrengti stendai pagal geologo S. Saarman parengtą medžiagą.
      

-    Koofinansavome tarptautinius projektus – vienas jų – ilgosios Europos trasos sukūrimas ir sužymėjimas.
      

-    Dar šiemet padarysime – remontuosime Naglių gamtinio rezervato pažintinio tako žvyro molio takelį!

Lankytojo bilietas – tai savanoriškai įsigyjamas bilietas lankantis saugomose teritorijose. Už lankytojo bilietą gautos lėšos skiriamos gamtos objektų, rekreacinių teritorijų priežiūrai, tvarkymui, informacinių stendų atnaujinimui, taip pat švietėjiškai gamtosauginei veiklai.
Kitais metais planuojame išleisti naują knygą apie Kuršių neriją (autorius Denisas Nikitenka), informacinį leidinį “Kuršių nerijos paukščiai”, įsigyti priemonių Gamtos mokyklų edukacinei veiklai, parengti 8 informacinius stendus priskirtose teritorijose, sutvarkyti Naglių pažintinio tako prieigas ir daug kitų darbų.

Dėkojame lankytojams už paramą!
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos informacija ir archyvo nuotraukos.