„UNESCO savaitės“ renginiuose - pristatymas apie klimato kaitos iššūkius Kuršių nerijoje

Data

2022 09 14

Įvertinimas
0
Unesco FB renginiams 1080x10804.jpg

Rugsėjo 19–23 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos organizuojama „UNESCO savaitė“. Jos tikslas suburti skirtingų sričių ir organizacijų atstovus, Lietuvos ir užsienio ekspertus aptarti aktualias UNESCO temas ir veiksmus. Daug dėmesio bus skirta ir globaliems iššūkiams, susijusiems su klimato kaitos poveikiu.

Pirmą kartą rengiamoje „UNESCO savaitėje“ suplanuotos šešios diskusijos, 16 tarpdisciplininių ir sričių pranešimų - paveldui, švietimu šia tema, žaliosiomis technologijomis.

Rugsėjo 20 d. dr. Mairi H. Davies skaitys paskaitą „Priemonės paveldui išsaugoti kovoje su klimato kaita“, o Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorės pavaduotoja Lina Dikšaitė pristatys atvejo studiją „Kuršių nerija – klimato kaitos iššūkiai“. Šie pranešimai skirti Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencijos 50-mečiui. Lektorės pristatys globaliai ir nacionaliniu mastu taikomus metodus ir priemones klimato kaitos grėsmėms ir neigiamam poveikiui mažinti bei aktualius šios srities iššūkius ir problemas.

Diskusijos „Ieškant harmonijos tarp žaliosios energijos ir saugomų teritorijų“ dalyviai kvies ieškoti konsensuso tarp UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ tikslų bei saugomų teritorijų apsaugos principų ir atsinaujinančios energetikos iššūkių, aptars, ar galima derinti plėtros ir apsaugos siekius, būti ar nebūti alternatyvios energijos šaltiniams saugomose teritorijose ar greta jų, kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp vėjo ir saulės elektrinių ir saugomų gamtos bei kultūros vertybių ir kada žalioji energija tampa nebe tokia žalia. Šioje diskusijoje dalyvaus aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Rugsėjo 21d. bus aptariama, kaip integruoti švietimą apie klimato kaitą į bendrąjį ugdymą. Bus orientuojamasi į formalųjį švietimą mokyklose. Kartu su pranešėjais iš Lietuvos, Italijos ir Prancūzijos bus nagrinėjama dabartinė situaciją bei reikalingi pokyčiai, atsižvelgiant į UNESCO tyrimus ir rekomendacijas, užsienio praktiką, Lietuvos moksleivių lūkesčius, aptariamos atnaujintos bendrojo ugdymo programos, mokytojų rengimo klausimai. Šiomis temomis diskutuos ir Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės vadovė dr. Judita Liukaitytė.

Renginiai yra vieši, dalyvauti gali visi norintieji. Daugiau informacijos apie „UNESCO savaitę“ diskusijų ir susitikimų dalyvius bei pranešėjus rasite www.unesco.lt ir www.facebook.com/UNESCO.LT