Nutraukiamas bendradarbiavimas su „Kuršskaja kosa“ nacionalinio parko direkcija

Data

2022 03 02

Įvertinimas
1
knnp logo wb blue yellow.png

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija informavo nacionalinio parko „Kuršskaja kosa“ direkciją apie stabdomus bendradarbiavimo ryšius saugant UNESCO pasaulio paveldo objektą – Kuršių nerijos pusiasalį. Sprendimas priimtas reaguojant į Rusijos Federacijos vykdomą karinę invaziją į nepriklausomą Ukrainos valstybę.

„Šioje teritorijoje abu parkai, abi valstybės turėjo daug kilnių tikslų, tačiau tolesnis jų siekimas dabartinės agresijos akivaizdoje netenka prasmės. Šiuo metu pasaulį drebinantys įvykiai priverčia mus aiškiai išsakyti savo poziciją ir išreikšti visapusišką palaikymą nuo užpuolimo besiginančiai Ukrainos tautai“, –  teigia Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Primename, jog LR Aplinkos ministerijos pavaldžios įstaigos: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, Valstybinių miškų urėdija ir Aplinkos apsaugos departamentas šiomis dienomis į Ukrainą išsiuntė 58 džipus, 123 termovizorius, 60 neperšaunamų ir 80 šarvinių liemenių, 115 valčių bei 284 vienetus žiūronų. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija palaiko komunikaciją su Ukrainos nacionalinių parkų atstovais ir toliau ieško galimybių padėti karo įkaitais tapusiems Ukrainos žmonėms.  

...................................................................................

Visi norintys prisidėti prie paramos Ukrainai, tai padaryti gali šiais būdais: 
Ukrainiečiams padėti finansine parama ir paaukoti norimą sumą interneto puslapyje www.aukok.lt;
Taip pat aukoti bankiniu pavedimu ir pervesti norimą sumą:
Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona
Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869
Bankas: Swedbank
Mokėjimo paskirtis: PARAMA 
Paaukoti trumpuoju telefono numeriu 1485, auka – 5 eurai;
Galinčius suteikti būstą, ar kitaip savanoriškai prisidėti, užpildyti savanorio anketą interneto puslapyje www.stipruskartu.lt;
Svarbu nepamiršti ir gyvūnų. Prieglobstis Ukrainos gyvūnams, esant poreikiui.

.......................................................

Ukrainoje yra 49 nacionaliniai parkai. Didžiausias nacionalinis parkas - Aukštutinės Pobožės, esantis Chmelnickio srityje (daugiau nei 100 000 hektarų), o mažiausias yra Derman-Ostroh nacionalinis parkas (apie 5500 hektarų). Bendra nacionalinių parkų teritorija yra daugiau nei 1 milijonas hektarų. Dauguma saugomų teritorijų yra Ukrainos vakarinėje dalyje. 

Ukrainos saugomos teritorijos apima ne tik nacionalinius parkus, bet ir regioninius kraštovaizdžio parkus, draustinius, rezervatus, gamtos paminklus, saugomus objektus ir buveines.