Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui – 100 kilometrų per Mažosios Lietuvos saugomas teritorijas

Data

2023 03 09

Įvertinimas
0
100 žygis apkirpta.jpg

Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos susivienijo dėl bendro tikslo – supažindinti visuomenę su gražiausiomis ir labiausiai saugomomis šio regiono vietovėmis. Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį minėsime ilgai ir įsimintinai, įveikdami nuo kelių iki kelių dešimčių kilometrų skirtingose saugomose teritorijose. Visą pavasarį kviesime į savaitgalinius žygius Kuršių nerijos nacionaliniame ir šio krašto regioniniuose parkuose bei Viešvilės rezervate, kur dirbantys specialistai supažindins su kraštovaizdžio vertybėmis, vietos išskirtinumu, gamtos ir kultūros paveldu. Entuziastai, sudalyvavę visuose žygiuose, bus nukeliavę lygiai 100 kilometrų per Klaipėdos kraštą ir apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.

Pirmųjų trijų žygių maršrutai iš dalies sutampa su praeitais metais Lietuvos pajūrį bei pamarį apraizgiusiu tarptautiniu pėsčiųjų maršrutu „Jūrų takas“. Tai puiki trasa mėgstantiems iššūkius ir ieškantiems ilgesnių kelionių pėsčiomis: įveikus pirmuosius 216 kilometrų Lietuvoje, per 2 mėnesius latvišku ir estišku Baltijos pajūriu galima pasiekti net Taliną. Daugiau informacijos apie šią trasą ieškokite čia: https://baltictrails.eu/

 

Pirmasis žygis – jau šį sekmadienį

Kovo 12 d. (sekmadienį) 12:30 susitinkame prie Juodkrantės bažnyčios. Minėdami Lietuvos laisvę, bandysime įveikti simbolinius 33 kilometrus Juodkrantės mišku, pajūrio smėlynais ir pamario takeliais iki pat Klaipėdos. Atstumo išsigąsti nereikėtų, nes žygis bus dviejų dalių – pradžioje pasivaikščiosime istorinėmis promenadomis ir aplankysime Mažosios Lietuvos gyventojams ypatingai svarbias vietas neapsakomo grožio Juodkrantės sengirėje, o vėliau tęsime kelionę tarptautinio pėsčiųjų maršruto „Jūrų takas“ atkarpa iki pat Smiltynės. Pirmojoje žygio dalyje galėsite įvertinti savo jėgas ir pasiryžimą tęsti kelionę toliau.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

 

Kovo 25 d. susipažinsime su Nemuno deltos gamta. Rusnės saloje pavasaris yra ypatingas metas, kai galima stebėti tūkstantinius grįžtančių paukščių pulkus. Balandžio viduryje nusimato nedidelis žygis senąja Litorinos jūros pakrante Pajūrio regioniniame parke; balandžio 22 d. Žemaitijos etnografiniame regione esančiame Pagramančio regioniniame parke susipažinsite su tuometiniame pasienyje gyvenusių liuteronų istorija ir paveldu. Gegužės mėnesį atbudusią gamtą stebėsime Viešvilės gamtiniame rezervate, o svarbiausiais Klaipėdos krašto istoriniais takais keliausime Rambyno regioniniame parke. Informaciją apie žygius rasite saugomų teritorijų facebook paskyrose.