Paukščių stebėjimas

Paukščių įvairovė 
Kuršių nerijoje pastebėta virš 300 paukščių rūšių, o per aktyvią rudeninę migraciją virš Kuršių nerijos per dieną praskrenda iki pusės milijono sparnuočių. Todėl čia išvysite gausybę įvairiausių paukščių - tilvikinių, žvirblinių, žąsinių ir plėšriųjų paukščių. Nacionalinio parko direkcija rudenį rengia paukščių išlydėtuves, sekite informaciją ir prisijunkite! Sužinokite daugiau apie neriją aplankančius sparnuočius: čia.

Stebėjimo ypatumai
Per neriją eina Baltosios – Baltijos jūrų migracijos kelias, o dėl nerijos siaurumo tūkstančiai paukščių susitelkia joje tarsi piltuve, todėl paukščių stebėjimui yra puikios sąlygos tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Jei norite pamatyti kuo daugiau sparnuočių, stebėkite didžiausius rugsėjo pabaigoje ir spalio mėnesį pro neriją praskrendančių paukščių būrius. Rinkitės aukštesnes vietas - Parnidžio kopą arba pajūrį bei  pamarį – visose jose išvysite skirtingas paukščių rūšis. 

Stebėdami paukščius, netriukšmaukite, netrikdykite jų, pastebėję jauniklius – nelieskite. Jeigu tik pradedate domėtis paukščiais, paukščių stebėjimui rinkitės ramią vietą ir ankstyvą rytą, kuomet migracija yra ypač intensyvi. Geri žiūronai, teleskopai, paukščių vadovų leidiniai ir balsų pažinimo programėlės padės susipažinti su paukščių įvairove.

Stebėjimo vietos
Kuršių nerijos marių pakrantėse yra 6 paukščių stebėjimo bokšteliai, kuriuos lengvai pasieksite važiuodami dviračių taku ar žygiuodami pamario takais atkarpoje nuo Nidos iki Pervalkos. Jie įrengti vaizdinguose nerijos raguose (Bulvikio, Ožkų, Pervalkos, Žirgų) ir įlankose (Bulvikio, Karvaičių), tad juose pasidžiaugsite ir paukščiais, ir vaizdais. Bokšteliuose rasite užuovėją ir informaciją, kuri padės atpažinti Kuršių mariose perinčius, migruojančius ir žiemojančius sparnuočius. Kiekviename bokštelyje aprašytos skirtingos paukščių rūšys. 

Atnaujinimo data: 2023-10-19