>

Gamtos gėrybių rinkimas

Gėrybių įvairovė
Esant palankioms gamtinėms sąlygoms grybautojai suguža į nerijos miškus vasaros pabaigoje ir nenoriai juos palieka tik lapkričio mėnesį. Dažniausiai grybautojo krepšyje atsiduria tikrinis baravykas, baravykas raudonviršis, baravykas lepšė, geltonasis baravykas , baravykas kazlėkas, piengrybis rudmėsė, žalsvasis baltikas ir kt.

Kuršių nerijoje nėra itin vešlių uogynų, tačiau tikrai čia galima paskanauti mėlynėmis, žemuogėmis, avietėmis, gervuogėmis ar bruknėmis. Didesni mėlynojai yra Juodkrantės bei Nidos apylinkėse. Pajūryje rasite daug raukšlėtalapio erškėčio uogų, kurias kviečiame rinkti uogienėms ir arbatoms, nes tai invazinis augalas, labai greitai plintantis Kuršių nerijoje ir užimantis kitų augalų vietą.

Rinkimo ypatumai 
Grybauti ir uogauti galima visoje nacionalinio parko teritorijoje, išskyrus gamtinius Naglių ir Grobšto rezervatus. Vietos gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Neringos savivaldybėje ir turintiems su savimi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, leidžiama grybauti Grobšto ir Naglių gamtiniuose rezervatuose nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. Rinkdami gamtos gėrybes, nepalikite savo atsineštų “gėrybių” ir raskite joms vietą šiukšlinėse.

Atnaujinimo data: 2024-01-31