Prisidėkite prie Kuršių nerijos išsaugojimo!

PRIMENAME
Kuršių nerijos nacionalinio parko vertybės yra visų mūsų turtas ir pasididžiavimas. Tiek nacionalinio parko direkcija, tiek Neringos ir Klaipėdos savivaldybės ir jų valdomos įstaigos, Valstybinė miškų urėdija, Valstybinė kelių direkcija ir kitos institucijos pagal kompetenciją bei galimybes tvarko ir prižiūri statinius, kelius, takus, miškus ir kitą viešąją infrastruktūrą.
Jūs, vietos gyventojai, prie Kuršių nerijos išsaugojimo prisidedate nuomodami svečiams savo kambarius, darydami jiems pusryčius, gamindami suvenyrus arba vasaros sezono metu siūlydami įvairiausias paslaugas, mažinančias taršą ar triukšmą. Tačiau kiekvienas galite padaryti dar daugiau prisidėdami prie nerijos puošimo, saugojimo ir gyvavimo!
RAGINAME
•    Savo pasaulėvoka ir gyvenimo būdu būkite tikrais Kuršių nerijos nacionalinio parko draugais ir Kuršių nerijos ambasadoriais.
•    Tvarkykite savo kiemus sodindami tradicines gėles, prižiūrėdami namų puošybos elementus - lėkius, vėjalentes, nekeisdami medinių langų į plastikinius, tradicinių medinių lauko durų į eilines duris iš prekybos centro.
•    Pasakokite savo svečiams apie Kuršių nerijos vertybes, prašydami jų elgtis atsakingai ir viešindami tas vertybes įvairiausiomis priemonėmis. 
•    Informuokite savo svečius, kad, įsigydami Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojo bilietą, jie prisideda prie parko infrastruktūros gerinimo ir aplinkosauginės informacijos sklaidos.
•    Dalyvaukite mūsų organizuojamose talkose, per kurias įrengiame smėlio gaudykles, naikiname invazinius augalus, renkame atliekas, ir kt. Arba tapkite savanoriais, kurie, keliaudami po Kuršių nerijos gamtą, aptinka lankytojų paliktas skriaudas ir praneša mums arba kitoms atsakingoms institucijoms. 
Sužinokite daugiau: čia.

Atnaujinimo data: 2023-10-19