Bendradarbiavimas

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai vykdant veiklas labai svarbus bendradarbiavimas su įvairiomis organizacijomis ir asmenimis. 
Daugelis veiklų įgyvendinimas neįmanomas be vietos bendruomenės, klubų ir organizacijų įsitraukimo. Kartu mes tvarkome gamtines teritorijas, organizuojame renginius, viešiname Kuršių nerijos vertybes. 
 
Ilgametė partnerystė su Neringos muziejais, Lietuvos jūrų muziejumi, Kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“, L. Rėzos kultūros centru ir kt. leido įgyvendinti ne vieną projektą, organizuoti ne vieną renginį. Kartu rūpinamės kultūros paveldo išsaugojimu ir viešinimu, nacionalinio parko vertybių eksponavimu ir pristatymu visuomenei.

Ilgalaikis bendradarbiavimas su BĮ UAB „ARX“ (Škoda), Neringos savivaldybe ir Neringos sporto mokykla leido sukurti ir visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje įrengti orientavimo sporto parkus. Tai kiekvienam lankytojui skirtos stacionarios orientavimo sporto trasos, supažindinančios tiek su nacionalinio parko gamta, tiek skatinančios judėti bei pamilti orientavimosi sportą. Kiekvienais metais organizuojamas žaidimas „Atrask Kuršių neriją su Škoda“ pritraukia dešimtis dalyvių.
 
Nacionalinio parko direkcija vykdydama jai priskirtas funkcijas, bendradarbiauja su Neringos ir Klaipėdos miesto savivaldybėmis, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioniniu padaliniu ir Kultūros pavaldo departamento Klaipėdos teritoriniu skyriumi. Tik apjungiant žmogiškuosius ir finansinius išteklius pavyksta įveikti kai kuriuos iššūkius ir padaryti daug gražių darbų.

Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos ir atskirų jos objektų tyrimai skatina bendradarbiauti su įvairiomis mokslo įstaigomis. Daugelio metų partnerystė mus sieja su Klaipėdos universitetu, Vilniaus universitetu, įvairiomis kolegijomis, institutais. 2020 m. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Gamtos tyrimų centru, kurio didelė darbų dalis susijusi su Kuršių nerijos gamtos tyrinėjimais. 

Kuršių nerija 2000 m, buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašus. Kadangi tai dviejų valstybių – Rusijos Federacijos ir Lietuvos Respublikos – vertybė, nacionalinio parko direkcija jau daugelį metų bendradarbiauja su nacionalinio parko „Kuršskaja kosa“ administracija. Mus jungia bendras tikslas – išsaugoti Kuršių nerijos kultūrinį kraštovaizdį.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija turi daug bendraminčių tarp kitų šalių saugomų teritorijų. Jau kelis dešimtmečius esame EUROPARC federacijos nariais. Tai organizacija, vienijanti visos Europos saugomas teritorijas. Dalyvaujame organizacijose renginiuose, dalinamės gerąja patirtimi, kartu įgyvendiname projektus. Efektyvus bendradarbiavimas vyksta ir UNESCO pasaulio paveldo objektų apsaugos srityje. Graži draugystė sieja ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio Pasaulio paveldo objektų valdytojais: Vega archipelagas (Norvegija), Karskrona (Švedija), Olando sala (Švedija), Malborko pilis (Lenkija) ir kt.

Atsidėkodami mūsų draugams, rėmėjams bei skatindami juos ir toliau  prisidėti prie Kuršių nerijos išsaugojimo, 2019 m. įsteigėme Kuršių nerijos ambasadoriaus programą.  Kuršių nerijos ambasadorius - tai asmuo ar organizacija, kuriems svarbios Kuršių nerijos, kaip UNESCO Pasaulio paveldo objekto gamtinės, kultūrinės, istorinės vertybės ir savo veikloje jas viešina Lietuvoje, už jos ribų bei prisideda prie jų išsaugojimo. Šiuo metu Ambasadoriaus titulą turi 29 asmenys ir organizacijos.
2019 m. Kuršių nerijos ambasadoriais tapę asmenys ir įstaigos

Jeigu Jūs besąlygiškai mylite Kuršių neriją, norite prisidėti prie jos išsaugojimo ir puoselėjimo, kviečiame tapti Kuršių nerijos ambasadoriumi. Daugiau apie šia programą sužinosite paspaudę ant šios nuorodos: Nuostatai ir anketa atsisiuntimui.

Esame atviri visiems bendradarbiavimo pasiūlymams. Tik veikdami kartu galime būti tikri, kad Kuršių nerija savo grožiu stebins bei džiugins ir ateinančias kartas.  

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-14