Sporto renginių organizatoriams

PRIMENAME
Kuršių nerijos gamtoje vis populiarėja sportiniai renginiai – masiniai žygiai, orientavimosi sporto varžybos, bėgimas bekele ir pan. Nacionalinio parko direkcija prašo riboti renginių dalyvių skaičių, nes tūkstančiai dalyvių daro ryškų neigiamą poveikį jautriai teritorijai.
Renginių organizatoriai turi informuoti savo dalyvius apie lankymosi nacionaliniame parke taisykles. Taip pat raginame naudoti daugkartines pakuotes. 

INFORMUOJAME 
-    Visų sporto renginių, kurie vyks gamtinėse teritorijose, organizatoriai turi kreiptis į parko direkciją leidimui gauti. Numatomus maršrutus privaloma derinti su KNNP direkcija, jei jie eina valstybinio miško teritorija, ir su  VĮ VMU Kretingos regioniniu padaliniu. Renginio organizatorius turi pateikti nubraižytą planuojamą maršrutą - pageidautina interaktyviame žemėlapyje (Google maps, maps.lt ar kt.). 
-    Sportinių renginių organizatorius prašome neorganizuoti masinių renginių nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., kuomet yra paukščių perėjimo laikotarpis ir trikdymo poveikis gamtai yra labai didelis.
-    Jeigu renginio organizatoriai nužymi trasą, tai turi būti daroma gamtai nežalingomis priemonėmis ir po renginio jos turi būti surenkamos (pvz. negalima kalti prie medžių, žymėti dažais, aprišti juostomis ir pan.)
-    Renginių organizavimas rezervatų teritorijose yra griežtai draudžiamas.
-    Komercinių sportinių renginių organizatoriai užtikrina, kad renginio dalyviai įsigis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojo bilietą.

Išsamesnę informaciją dėl sporto renginių organizavimo gamtoje suteiks Biologinės įvairovės skyrius el. paštu: [email protected] arba tel. Nr. 8 604 85986.

Atnaujinimo data: 2023-10-19