2023-02-27

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia įmones savanoriškai veiklai

AB „Klaipėdos vanduo“ kolektyvas Kopgalyje savanoriavo padedant pašalinti nupjautas nendres.

Jau trečius metus gamtosauginio projekto „Naturalit“ komanda, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir nacionaliniai bei regioniniai parkai kviečia Lietuvos įmones savanoriauti saugomose teritorijose.

„Vis daugiau įmonių atranda savanorystės vertę, o veiklos gamtoje yra ypatingos. Tai ne tik geras darbas mūsų mylimam kraštui, bet ir suteikia atpalaiduojantį atokvėpį darbuotojams, kurie neretai būna persitempę dėl įtempto miesto ritmo ir atsakomybių gausos“, – teigia projekto vadovė Birutė Valatkienė.

Be to, savanorystė saugomose teritorijose leidžia geriau pažinti savo šalį ir jos vertybes. „Taip dažnai keliaujame svetur, aplankome egzotiškus kraštus, o nežinome, koks grožis ir savitumas slypi Lietuvoje, kurios gamta žavisi daugelis užsienio turistų“, – teigia B. Valatkienė. Pasirinkus tvarkyti konkrečią teritoriją, saugomos teritorijos darbuotojai palydi ir papasakoja apie tos vietos savitumą, supažindina su ten aptinkamomis retomis augalų ir gyvūnų rūšimis, kraštovaizdžio elementais. Galima sutarti ir ekskursiją lankytojų centre bei aplankyti kitus nacionalinio ar regioninio parko objektus.

Kuršių nerijos nacionaliniame parke ir parko direkcijai priskirtuose valstybiniuose draustiniuose, 2022 metais, savanoriavo apie 550 darbuotojų iš daugiau nei 5 įmonių ar organizacijų. Talkų metu atlikta daug prasmingų ir reikšmingų gamtotvarkinių darbų, kurių, be savanorių pagalbos, direkcija nepajėgtų atlikti. 

Įmonių patogumui sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame galima matyti savanorystės veiklų poreikį ir pobūdį skirtinguose Lietuvos regionuose. Sąraše – apie 100 savanorystės pasiūlymų valstybiniuose parkuose. Talkos yra reikalingos įvairiais metų laikais, pradedant pavasariu ir baigiant vėlyvu rudeniu ar net žiema, todėl kiekviena komanda atras prasmingą veiklą jai tinkamu metu.

Lietuvoje yra įsteigti 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų, taip pat 6 valstybiniai rezervatai. Saugomos teritorijos Lietuvoje užima 18.25 proc. šalies ploto. Dauguma šių teritorijų dėl savo ypatingų gamtinių vertybių įtrauktos ir į europinį „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklą.

Naturalit.lt ir KNNP direkcijos informacija