header image

Kur įsigyti vietos prekę ar paslaugą?

Kuršių nerijos produkto ženklo turėtojai lengvesniam Jūsų pasirinkimui!

Siekiame, kad vietos verslininkai taptų labiau matomi rinkoje, o šis ženklas užtikrintų kokybę bei parodytų vietos gyventojų siekį puoselėti Kuršių nerijos nacionaliio parko ir UNESCO saugomos teritorijos vertybes. Saugomų teritorijų produkto ženklas yra viešinamas nacionaliniu mastu ir suteikiamas tik saugomų teritorijų gyventojų teikiamoms paslaugoms ar gaminamoms prekėms. 

                                                                                       PREKĖS

Natūralūs medienos rašikliai, pažymėti Kuršių nerijos simbolika

 

Natūralios medienos vienetiniai rankų darbo “Šakotas” rašikliai – dalelė gamtos ant darbo stalo. Patvarios bei išskirtinės rašymo priemonės gaminamos iš Kuršių nerijoje augusių medžių medienos bei apdirbamos natūraliomis, gamtai nekenksmingomis priemonėmis. Unikali rašiklių gamybos technika bei kruopštus rankų darbas užtikrina produkto ilgaamžiškumą bei kokybę. Šlifuojant, poliruojant ir impregnuojant natūralias medienos detales graikiškų riešutų aliejumi ar bičių vašku yra išlaikomas minimaliai apdorotos medienos vientisumas ir estetika bei medžiui suteikiamas atsparumas ir ilgaamžiškumas.

Daugiau informacijos:
www.sakotas.lt; uzsakymai@sakotas.lt; telefonu: +370 650 39839, amatininkas Mindaugas Vaitonis.

                                                                                       PASLAUGOS
Paukščių stebėjimo ir gamtos pažinimo turai Kuršių nerijoje

 

Paukščių stebėjimo turas Kuršių nerijos nacionaliniame parke - tai neeilinė patirtis, migracijos magija ir gamtos stebuklas, kuriuo norisi dalintis su visais. Įsivaizduokite, kaip saulė teka virš Kuršių marių, o migruojančių paukščių daugiau nei žvaigždių danguje - jie lekia, skuba ir praskrenda visai šalia tavęs. Baltijos jūros bangose kaip niekada pilna migruojančių ančių, tilvikų, kragų bei narų, o jeigu pasižiūrėsim per monoklį šiek tiek tolėliau - virš horizonto pamatysime ir alkas, narūnėlius bei taistes. Truputį pasišildę saulės spinduoliuose, virš kopų ir sengirės traukia V raidės formos gervių būreliai, o neužilgo iš paskos pradeda skristi smulkių žvirblinių paukščių būreliai ir dangaus vadovai - plėšrieji paukščiai - sakalas keleivis, pelėsakalis, skėtsakalis, javinės bei stepinės lingės, paprastieji ir tūbuotieji suopiai, vapsvaėdžiai ir jūriniai ereliai. Saulė leidžiasi jau anksti ir ne už kopų, o tiesiai į Baltijo sjūrą, kuri gintarinėmis bangomis plauna Neringos paplūdimius. Jeigu naktis rami ir žvaigždėta,  tuomet kaip šešėliai virš smėlingos pievutės, visiškai be garso, pradeda skraidyti mažieji apuokai, balinės pelėdos ir lututės. Tai yra visa tai, kuo mes galime su jumis pasidalinti ir stengiamės parodyti kiekvienam iš jūsų. 
Kuršių Neringos nacionalinio parko ženklo pasipuošę paukščių stebėjimo turai nuo rugsėjo iki lapkričio mėnesį kasmet kviečia jus pažinti ir įkvėpti meilę gamtai.

Daugiau informacijos:
boris.belchev@alcedowildlife.com; 
+37063801820; 
www.alcedowildlife.com 
https://www.blueskywildlife.com/operator/alcedo-wildlife-tours-lithuania/

Tradicinė žvejyba Kuršių mariose

Žvejybą Kuršių mariose vykdome ištisus metus. Žvejojame tradicinėmis Kuršių marių gaudyklėmis bei statomais tinklaičiais. Gaudome karšius, sterkus, kuojas, žiobrius, vėgėles, lydekas, ungurius, ešerius. Mūsų pagauta žuvis pasiekia vietines Kuršių nerijos rūkyklas, restoranus ir kavines, taip pat, vos tik grįžę iš marių, parduodame žmonėms šviežią žuvį uostelio krantinėje. Puoselėjame mariose senuosius žvejybos būdus, kurie per šimtus metų yra mažai pakitę. Patys siuvamės gaudykles ir tinklaičius. Žvejyba - tai neatsiejama Kuršių nerijos kraštovaizdžio ir identiteto dalis.

Žvejybą vykdome ištisus metus: žiemą gaudome stintas, pavasarį - kuojas, karšius, ešerius, karosus, uotus, vasarą – ungurius, karšius starkius, plekšnes, ešerius, o rudenį – kuojas, žiobrius, ungurius, karšius, starkius, vėgėles. Žvejojame tik tradicinėmis gaudyklėmis, tvirtinamomis kuolais (ailiais), būdingomis tik šiam regionui ir konkrečiai -Juodkrantės žvejų kaimeliui. Aprūpiname žuvimi vietines Kuršių nerijos rūkyklas, restoranus ir kavines, taip pat, vos tik grįžę iš marių, parduodame žmonėms šviežią žuvį uostelio krantinėje. Įmonės kolektyvas jaunas. Visų mūsų tėvai, seneliai ar proseneliai buvo žvejai, tad šis amatas mums yra įgimtas. Mes ne tik naudojame senuosius žvejybos būdus, bet ir išsaugojome žvejų terminologiją, kurią jau daugiau nei prieš šimtą metų naudojo vietiniai kuršininkai. Ne tik patys siuvamės gaudykles, bet ir statomės valtį. Esame itin aktyvūs bendruomenės nariai, o mūsų verdamą žvejišką žuvienę galima paragauti miestelio talkose bei šventėse.

Daugiau informacijos: 
UAB Preilos žvejys; UAB Juodkrantės žvejys. Karolis Tamulis; +370 69 608 219, karolistamulis32@gmail.com

Tradicinė žvejyba Kuršių mariose

Arvydo Bakevičiaus įmonę įkūrėme 1997 metais, nors žvejojame jau daug seniau. Abu įmonės žvejai šio amato išmokome iš senųjų vietinių žvejų, kartu perėmėme senąsias jų tradicijas, kurias iki šiol puoselėjame. Žvejojame Kuršių mariose ištisus metus tradicinėmis Kuršių marių gaudyklėmis (kuolinėmis) bei statomais tinklaičiais. Mūsų pagauta žuvis tiekiama rūkykloms Kuršių nerijoje, taip pat parduodame žmonėms šviežią žuvį uostelio krantinėje. Mūsų pamaryje padžiauti tinklai yra natūrali šio krašto kraštovaizdžio dalis. 

Daugiau informacijos:
Kontaktinis telefonas : Arvydas Bakevičius; +370 687 39576, bakevicius.arvydas@gmail.com

Kelionė laivu prie didžiųjų (Sklandytojų) kopų

 
Romo Šležo įkurta šeimos įmonė jau daugiau nei dvidešimt metų džiugina Kuršių nerijos svečius turais po Kuršių marias. Vienas populiariausių maršrutų: valandos pasiplaukiojimas palei Nidos kopas ir Rusijos sieną. Maršruto metu ne tik keliausite prie Didžiųjų Nidos kopų, pasieksite Lietuvos ir Rusijos (Kaliningrado) sieną, grožėsitės Nidos panorama iš marių, bet ir išgirsite įdomiausių, informatyviausių istorijų apie Kuršių nerijos istoriją ir kultūros paveldą.
Kapitono laivus „Aistį“ ir „Austėją“ rasite Nidos laivų uoste, Naglių g. 9, Nida. 

Daugiau informacijos:
info@mariulaivai.lt 
+370 639 31111;+370 698 88815
Daugiau informacijos: https://mariulaivai.lt/ 
 

Žygiai:

„Juodkrantės sengirės takai ir promenados“

„Bundantys Nidos smėlynai“

 

Unikali Kuršių nerijos gamta ir istorija traukia daugybę žmonių atvykti, aplankyti ir pažinti. Mielai kviečiu pasivaikščioti po Juodkrantės sengirę kartu, atrasti senąsias parabolines kopas, gyvūnų buveines, ilgus metus miškininkų sodintą ir puoselėtą mišką. Vaikštinėdami miestelyje rasime istorijas apie žvejų kaimo virsmą į prabangų kurortą. 
Galite kreiptis ieškodami individualių arba grupinių turų po visą Kuršių Neriją. 
Esu gidė, gyvenu Juodkrantėje, myliu šį kraštą ir noriu tuo dalintis su Jumis. Galime bendrauti lietuviškai, angliškai ir rusiškai. 

Daugiau informacijos: 
Tel. +370 698 49835
el. paštu  vita.seputyte@gmail.com
Facebook: Gidė Kuršių nerijoje
 

Norite ir Jūs turėti Kuršių nerijos produkto ženklą, sužinokite kaip:
https://nerija.lrv.lt/lt/vietos-gyventojams/kaip-gauti-kursiu-nerijos-produkto-zenkla

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-06