header image

Mėgėjiška žūklė

Žuvų įvairovė
Kuršių marios, Klaipėdos sąsiauris - labiausiai tinkančios vietos mėgėjiškai žūklei. Čia dažniausiai pagaunami karšiai, ešeriai, starkiai, kuojos, žiobriai ir kt. Pavasarį Klaipėdos sąsiauryje gaudomos strimelės. Kuršių nerijoje, marioms pasidengus storu ledu, labai populiari poledinė žūklė. Žvejai čia gaudo vėgėles ir stintas. Baltijos jūroje iš laivų žvejai mėgėjai žvejoja plekšnes, strimeles, menkes, uotus. 

Žvejybos ypatumai
Jeigu esate pradedantis ar užkietėjęs žvejys, turėdamas mėgėjiškos žūklės leidimą, galite žvejoti Kuršių marių pakrantėse, išskyrus rezervartines parko teritorijas. Ankstyvą pavasarį konkuruosite su garniais, o žiemą – su palapinių miestelį ant ledo įkuriančiais stintų gerbėjais. Žvejai nacionalinio parko vandenyse žvejoja laikydamiesi mėgėjiškos žūklės taisyklių, kurios taip pat įpareigoja neteršti vandens telkinių, ypač buitinėmis atliekomis. 

Kuršių mariose nuo kranto žvejai gali žvejoti su plūdinėmis meškerėmis, bet mažesniu kaip 500 m atstumu nuo kranto leidžiama žvejyba visais žūklės įrankiais tik su Aplinkos ministerijos išduodamais leidimais arba licencijomis. Per parą sugautų žuvų bendras svoris neturi viršyti 5 kg vienam žvejui. Tamsiu paros metu galima žvejoti tik nuo kranto arba nuo ledo, o Baltijos jūroje ir pasienio vandens telkiniuose be pasienio policijos leidimo žvejoti draudžiama. Išsamiau apie žūklę Kuršių nerijoje ir kaimyninėse šalyse rasite čia
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-04