header image

Leidiniai

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija rengia ir leidžia aplinkosauginius leidinius apie Kuršių nerijos gamtą ir kultūrą. Juos rasite mūsų lankytojų centruose (Naglių g. 8, Nida ir Smiltynės g. 11, Smiltynė), o taip pat ir daug kitų autorių leidinių, kurie siejasi su Kuršių nerija. 

„Vadovas po Kuršių neriją" – keliaujančiam ir smalsiam žmogui. Vadove glaustai ir išsamiai pateikta Kuršių nerijos istorija, kruopščiai aprašyta išskirtinė jos gamta. Daug dėmesio skirta kartografijai – įtraukti 27 autoriaus sudaryti detalūs atskirų nerijos dalių ir gyvenviečių žemėlapiai. Leidinys gausiai iliustruotas istorinių žemėlapių fragmentais, nuotraukomis. Jame rasite ne tik įdomios teorinės, bet ir naudingos praktinės informacijos, apimančios visą Kuršių neriją (nuo Kopgalio Lietuvoje iki Zelenogradsko Rusijoje): vaizdingiausi pažintiniai takai, lankytinos vietos, svarbiausi objektai, asmenybių biografijos, legendos ir kt. Platinamas nemokamai arba skaitykite el. versiją lietuviškai arba angliškai
                                                                       
“Vadovas po Kuršių nerijos nacionalinį parką”. Tai metodinis – pažintinis vadovas apie Kuršių nerijos nacionalinį parką, skirtas moksleiviams ir mokytojams, taip pat plačiajai auditorijai. Leidinys padeda organizuoti ir pravesti mokomuosius užsiėmimus parko gamtoje bei geriau suvokti, pažinti, įsiminti vertybes saugomoje teritorijoje. Leidinyje patraukliai pristatoma išskirtinė valstybinio parko vertė, pateikiami žygių maršrutai, sukurtos 3 teminės edukacinės pamokos (užduotys) užsiėmimams gamtoje pravesti, skirtos  jauniausiems, vyresniesiems ir visai šeimai. Projekto vykdytojas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Platinamas Lankytojų centre arba skaitykite el. versiją. 
                                                                      

“Kuršių nerija kaip sąžinė” - Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos inicijuota ir išleista nauja knyga „Kuršių nerija kaip sąžinė“ buvo pristatyta Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje. Knyga supažindina su šios saugomos teritorijos, kaip UNESCO Pasaulio paveldo vietovės, išskirtinės visuotinės vertės elementais, nepaisant juos skiriančių Lietuvos ir Rusijos valstybinių sienų. Šis originalaus dizaino leidinys yra gausiai iliustruotas, patrauklus rašytojo ir filosofo Arvydo Juozaičio tekstu, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojų parengtais faktiniais – istoriniais intarpais.
Knyga išleista lietuvių ir anglų kalbomis. Kaina – 8,5 Eur.
                                                                       

“Pėsčiųjų vadovas po Kuršių nerijos nacionalinį parką” - Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos sukurti ir įrengti penki patrauklūs pėsčiųjų maršrutai padės ieškantiems gražiausių Kuršių nerijos kraštovaizdžių. Į atradimų kelionę patariame leistis Lankytojų centruose įsigijus naujai išleistą knygelę „Pėsčiųjų vadovas po Kuršių neriją“ (lietuvių, vokiečių arba anglų kalbomis), kurioje rasite takų schemas ir iliustruotus tikslius maršrutų aprašymus. Maršrutai parinkti supažindinantys su ypatinga pusiasalio gamta, istorija ir kraštovaizdžio įvairove.
Kaina - 3, 50 Eur.
                                                                      

Lankstinukai ir brošiūros - pristato Kuršių nerijos gamtą įvairiomis temomis, dalinami nemokamai. “Kuršių nerijos vabzdžiai”, “Kuršių nerijos žinduoliai”, “Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas”, “Parnidžio pažintinis takas”, “Kuršių nerija yra daugiau nei pajūris” (paslaugų aprašymas ir įkainiai), “Dviračiu po Kuršių nerijos nacionalinį parką”, “Kuršių nerijos apsauginis kopagūbris”, “Kuršių nerijos ir atskirų jos gyvenviečių žemėlapis”. 
                                                                      

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-16