header image

Gamtos mokyklos

Kuršių nerijos nacionaliniame parke pradėtos ilgai lauktos Gamtos mokyklos statybos, kurių duris numatoma atverti 2022 m. pavasarį. Kuršių nerijoje Gamtos mokyklos bus neformalaus aplinkosauginio ugdymo vieta įvairioms žmonių grupėms. Smiltynėje (Smiltynės g. 10 ir 12) ir Nidoje (Purvynės g. 8) bus įrengtos mokymuisi ir nakvynei pritaikytos patalpos, kuriose organizuosime įvairios trukmės žaliąsias edukacines programas, pavyzdžiui, stovyklas, edukacijas, mokymus ir pan. 

Gamtos mokyklų tikslas - kad kuo daugiau žmonių galėtų įgyti žinių apie Kuršių neriją kaip saugomą teritoriją ir suprasti, ką ir kodėl saugome joje. Mums labai svarbu, kad Kuršių nerijos lankytojai suvoktų šio pusiasalio gamtos išskirtinumą, atpažintų joje vykstančius procesus, sužinotų, kas būtent čia yra vertingiausia ir pajaustų laukinę gamtą. 

Gamtos mokyklos labai populiarios kitose Europos šalyse, o Lietuvos saugomose teritorijose jau veikia 6, dar 3 statomos, įskaitant ir Kuršių nerijos Gamtos mokyklą. Kuršių nerijos Gamtos mokyklos statyba finansuojama iš ES struktūrinių fondų lėšų, koordinuojant Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai. 
Daugiau informacijos apie Gamtos mokyklas rasite čia. 
Daugiau apie vykstančias statybas rasite Kuršių nerijos ambasadoriaus, žurnalisto Deniso Nikitenkos straipsnyje, paspaudę čia
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-16