header image

Gamtos mokyklos

Kuršių nerijos nacionaliniame parke 2021 m. pradėtos ilgai lauktos Gamtos mokyklos statybos ir rekonstrukcijos, kurias numatoma baigti 2022 m. viduryje ir pilnai įrengti metų pabaigoje, tad jų durys kol kas bus uždaros dalyviams.

Kuršių nerijoje Gamtos mokyklos bus neformalaus aplinkosauginio švietimo erdvė įvairioms žmonių grupėms – vaikams, jaunimui, suaugusiems ir senjorams. Pagrindinės planuojamos veiklos, kurioms intensyviai ruošiamės šiuo metu, bus gamtinės edukacijos, ekskursijos, žygiai, pamokos gamtoje, stovyklos, būreliai, mokymai, renginiai ir kt.

Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla bus Smiltynėje (Smiltynės g. 10 ir 12) ir Nidoje (Purvynės g. 8 ir 8A). Jose kuriamos edukacinės ir nakvynės patalpos, kuriose vienu metu galės apsistoti nuo 20 (Smiltynėje) iki 30 (Nidoje) žmonių, tvarkoma ir gražinama lauko aplinka.

Gamtos mokyklų tikslas – suteikti lankytojams žinių apie Kuršių neriją kaip saugomą teritoriją ir padėti jiems suprasti, ką ir kodėl saugome joje. Mums labai svarbu, kad Kuršių nerijos lankytojai suvoktų šio pusiasalio gamtos išskirtinumą, atpažintų joje vykstančius procesus, sužinotų, kas būtent čia yra vertingiausia ir pajaustų laukinę gamtą. 

Gamtos mokyklos labai populiarios kitose Europos šalyse, o Lietuvos saugomose teritorijose jau veikia 7, dar 2 statomos, įskaitant ir Kuršių nerijos Gamtos mokyklą.

Kuršių nerijos Gamtos mokyklos statyba finansuojama iš ES struktūrinių fondų lėšų, koordinuojant Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai. 
Daugiau informacijos apie Gamtos mokyklas rasite 
čia.


Daugiau apie vykstančias statybas rasite Kuršių nerijos ambasadoriaus, žurnalisto Deniso Nikitenkos straipsnyje, paspaudę čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-06