header image

Edukacijos apie vilas, kaukus ir užpustytus kaimus

Kultūrinės edukacijos
Nusikelkite į Kuršių nerijos istorinę atmosferą kartu su parko specialistais, kurie įdomiai ir žaismingai pristatys Kuršių nerijos kultūrinį paveldą apie vilas, kaukus ir užpustytus kaimus. Edukacijos paruoštos suaugusiems, šeimoms ir mokyklinio amžiaus vaikams. Gali būti vedama lietuvių ir vokiečių kalbomis (Kauko edukacija).

Įkainiai:

Trukmė

Grupės dydis

Darbo diena

Savaitgalis, šventės

1 val.

Iki 15 asmenų

15 Eur (lietuviškai)

20 Eur (užsienio kalba)

 

23 Eur

1 val.

Virš 15 asmenų

20 Eur (lietuviškai)

25 Eur (užsienio kalba)

Užsisakykite
Išankstinė registracija mažiausiai prieš 3 d. el. paštu giedre.kristopaityte@nerija.lt arba info@nerija.lt, telefonu 8671 72891.

Edukacija “Kaip kaukas žvejo name slėpėsi”
Tema: tai nepaprastas susitikimas su kauku! Kas tai per sutvėrimas? Ateikite į mūsų edukaciją ir susipažinkite tiek su kauku, tiek su žvejų namų architektūra bei keisčiausiais nerijos gyventojų tikėjimais ir pasaulėžiūra. 
Vieta: lauke ir lankytojų centre Nidoje.
Veikla: susipažįstame su pamario žvejo sodybomis, unikaliais jų puošybos elementais – sužinome jų atsiradimo istoriją bei pasineriame į nuostabų pasakų, legendų bei jose veikiančių mitinių būtybių pasaulį. Kūrybinėse dirbtuvėlėse sukuriame ir nuspalviname savo lėkį bei dalyvaujame smagiuose komandiniuose žaidimuose.
Trukmė: 1-1,5 val.
Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas piešti bei spalvinti, suteiksime.
Edukacinis videohttps://www.youtube.com/watch?v=rFedYZOxrRU

   

Edukacija “Smiltynės vilos”
Tema: Smiltynėje dar ir šiandien galima išvysti senųjų vilų su liaudies architektūros elementais. Vienos jų - pilnai medinės, kitos - fachverkinės konstrukcijos. Išlikusios vilos Smiltynėje pastatytos XX a. pradžioje. Jų architektūrai įtakos turėjo Rytprūsių gyvenamosios statybos ir Kuršių liaudies meno simbiozės architektūra, primenanti nedideles šveicariškas vilas.
Vieta: Smiltynėje lauke.
Veikla: Smiltynės vilos, atspindinčios šveicariškojo, jugendo, modernizmo stilių madas, pasiekusias mūsų kraštą 19 a. pabaigoje - 20 a. pradžioje. Kiek jų liko ir kur jas rasti? Viską sužinosite atėję į mūsų ekskursiją-edukaciją. 
Trukmė: iki 2 val.
Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas edukacijai, suteiksime.
Edukacinis videohttps://youtu.be/jZ2nVwxIll0

   

Edukacija “Pradingusi Nida“
Tema: Kuršių nerijos mylėtojams - edukacija apie Kuršių nerijos kultūrinį paveldą. Pradingę – užmiršti, užpustyti, nugriauti, pasitraukę.... Kaimai, pastatai, tradiciniai laivai, etninė bendruomenė...
Vieta: Nidoje lauke.
Veikla: edukacijos metu, vaikščiodami po Nidos senamiestį, pasijusite tarsi atsukę laiką šimtmečiu atgal ir išvydę po senamiestį vaikštančias puošnias damas, žvejų žmonas gėlių darželiuose, Nidos dailininkus. Sužinosite apie „pradingusią" Nidą, istoriškai svarbius buvusius pastatus, tradicijas, apie jau pradingusį buvusios etninės kuršininkų bendruomenės Nidoje gyvenimo būdą.
Trukmė: iki 2 val.
Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas edukacijai, suteiksime.
Edukacinis videohttps://youtu.be/y81ICUrtJDU

  

VISI NEMOKAMI EDUKACINIAI FILMAI INTERNETINĖJE ERDVĖJE: ČIA

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-16