header image

Pėsčiųjų maršrutai

PAŽINKITE KURŠIŲ NERIJĄ, KELIAUDAMI PĖSČIŲJŲ MARŠRUTAIS!

PĖSČIŲJŲ MARŠRUTAS „APLINK NIDĄ”
Trasos pradžia, ilgis: Nida, 9 km
Nidoje gražu, bet aplink Nidą dar gražiau!

Įveikę šį maršrutą, būsite pažinę tikrąją Kuršių neriją, jos kraštovaizdžio įvairovę: marių ir jūros pakrantes, pamario ir pajūrio palves, Didįjį ir apsauginį pajūrio kopagūbrius. Pasigėrėsite įspūdingais Parnidžio kopos vaizdais, aplankysite archeologinę „Penkių kalvelių“ gyvenvietę, Mirties slėnį, kur buvo laikomi prancūzų belaisviai, buvusios Sklandytojų mokyklos vietą.
Maršruto trumpoji nuoroda: bit.ly/Nida_GO

PĖSČIŲJŲ MARŠRUTAS “NIDA-PREILA”
Trasos pradžia, ilgis: Nida/Preila, 9 km
Laukinėje marių pakrantėje susitinka paukščiai ir žuvys

Keliaudami šiuo maršrutu, susipažinsite su unikalia pamario gamta: stačiais, vandens nuskalautais šlaitais, vaizdingomis įlankomis ir į marias nusidriekusiais ragais. Pasieksite ir plačiausią Kuršių nerijos vietą ties Bulvikio ragu!  Jūs pateksite į laukinės gamtos prieglobstį, o marių pakrantėje esančiuose paukščių stebėjimo bokšteliuose galėsite susipažinti su vandens ir pakrančių gyventojų įvairove. 
Dėmesio! Pamario pakrantėje ir nendrynuose daugybė vandens paukščių yra įsirengę savo būstus, todėl prašome netriukšmauti ir nesiartinti prie lizdų.
Maršruto trumpoji nuoroda: bit.ly/Nida-Preila

PĖSČIŲJŲ MARŠRUTAS „KURŠIŲ NIŪRIJA”
Trasos pradžia, ilgis: Preila, 5 km
Patirk Kuršių nerijos praeitį gyvai!

Keliaudami šiuo maršrutu susipažinsite su Liudviko Rėzos gimtojo Karvaičių kaimo apylinkėmis ir užkopsite ant jį palaidojusios slenkančio smėlio kopos. Pamaryje pasieksite kormoranų pamėgtą Ožkų ragą, du paukščių stebėjimo bokštelius ir vienintelį Kuršių nerijos ežerėlį. Užkilus ant 59 m siekiančio didžiojo kopagūbrio atsivers vaizdas į jūrą, marias bei beribius kalnapušynus, kurių dėka buvo sustabdyti klajojantys smėlio kalnai.
Maršruto trumpoji nuoroda: bit.ly/Preila_GO

PĖSČIŲJŲ MARŠRUTAS „APLINK ŽIRGŲ RAGĄ“
Trasos pradžia, ilgis: Pervalka, 5 km
Vartai į kopų pasaulį

Žirgų ragą juosiantis maršrutas leidžia iš tolo žvilgtelėti į slaptą smėlynų pasaulį – tolumoje plytinčias Mirusias kopas Naglių gamtiniame rezervate. Kadaise jos  palaidojo ne vieną kaimą. XIX a. naujakuriai iš užpustytų kaimų įkūrė Pervalką. Įdomią apylinkių istoriją liudija išlikę istoriniai Žirgų ir Birštvyno ragų pavadinimai. Pervalkos (Perwelk) vardas yra ankstesnis už pačią gyvenvietę – iš šios vietos Kryžiuočių ordino kariuomenė „pervilkdavo“ savo pajėgas per marias.
Maršruto trumpoji nuoroda: bit.ly/Pervalka_GO

PĖSČIŲJŲ MARŠRUTAS „MIŠKO KATEDROS TAKAIS“
Trasos pradžia, ilgis: Juodkrantė, 6 km
Pažinkime pirmykštę Kuršių neriją!

Senosios promenados ves per ūksmingais miškais apsigobusias parabolines kopas. Joms 4-5 tūkstančiai metų – kaip ir pačiai Kuršių nerijai. Natūralūs amfiteatrai ir seni medžiai suteiks prieglobstį nuo vėjų ir kaitros.
Visą kelią lydės statūs šlaitai ir juos keičiantys gilūs slėniai, mįslingai išsikerojusi tamsi sengirė ir šviesūs jauni pušynai. Takas ves pro didžiausią nerijos eglę ir seniausią Maudyklių taką, pasakiškąjį Raganų kalną ir mitais apipintą Bloksbergą, kur anksčiau stovėjo žymioji rotonda, o dabar laivams kelią rodo švyturys.
Maršruto trumpoji nuoroda: bit.ly/Juodkrante_GO

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-08