Gamtos mokykla

Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla – tai neformalaus gamtosauginio švietimo erdvė, kurioje lankytojus supažindiname su Kuršių nerijos gamtos ir kultūros vertybėmis, padedame suprasti gamtoje vykstančius procesus ir siekiame ugdyti atsakingą elgesį gamtoje. Jau gerą dešimtmetį dirbame su vaikų ir jaunimo grupėmis vesdami jiems edukacijas apie nacionalinio parko gamtą, tačiau naujai kuriama Gamtos mokykla suteikia mums fizines erdves, kurios praplečia gamtinio švietimo galimybes.

Gamtos mokykla veikia visus metus ir yra atvira visiems, norintiems pažinti Kuršių neriją visais potyriais: stebėti paukščių migraciją, keliauti basomis per smėlio dykumą, klausytis jūros bangų, ragauti nepažintus augalus, uosti miško kvapus, ieškoti užpustytų kaimų, pažinti gyvūnų pėdsakus, keliauti marių ledu – visa tai, kas priartina žmogaus pasaulį prie gamtos ir suteikia pažinimo džiaugsmą.

Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla yra paskutinioji steigiama gamtos mokykla Lietuvos saugomose teritorijose, kurios kūrimas prasidėjo dar 2014 m. Per tą laiką padarėme svarbius namų darbus sukurdami šiuolaikinį ir visapusišką gamtos pažinimo centrą Kuršių nerijoje - Nidoje ir Smiltynėje.

Naujai atgimstančios Smiltynės vilos ir jų aplinka bus skirta trumpalaikėms edukacinėms veikloms, orientuojantis į regiono moksleivius ir mažas grupes, o kuriamoje gamtos klasėje bus galima daryti gamtinius tyrimus ir eksperimentus. Kol Smiltynėje dar vyksta statybos, Nidoje jau nuo rugpjūčio mėnesio esame šeimininkai, ir, pamažu įrenginėdami patalpas, priimame atvykstančias grupes Nidoje. Nidos Gamtos mokykla puikiai tinka didesnėms, atvyksančioms su kelių dienų programa, grupėms, kurioms esame parengę įdomių Kuršių nerijos pažinimo veiklų.

Sužinokite daugiau apie mūsų PASLAUGAS ir kaip jas UŽSISAKYTI. 

  

  Gamtos mokykla Smiltynėje ir Nidoje. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-13