• Atvykimas į Kuršių nerijos nacionalinį parką 3
    • 1.

      Kokiais būdais galiu atvykti į Kuršių neriją?

      Kuršių neriją galite pasiekti įvairiais būdais iš viso pasaulio. Lietuva turi tris oro uostus, į kuriuos atskridę toliau patogiai pasieksite Klaipėdos miestą, o iš jo keltu persikelsite į Kuršių nerijos nacionalinį parką. Kviečiame automobilius palikti kitame krante ir naudotis viešuoju transportu. Išsamią informaciją apie sausumos, vandens ir oro kelius pateikiame čia: https://nerija.lrv.lt/lt/lankytojams/kaip-atvykti

       

      Atnaujinta: 2022 08 16

    • 2.

      Ar keltas į Kuršių neriją yra mokamas?

      Taip. Informaciją apie keltų grafikus ir kainas galite rasti AB „Smiltynės perkėla“: www.keltas.lt 

      Atnaujinta: 2022 08 16

    • 3.

      Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

      Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija mokesčio už įvažiavimą į teritoriją nerenka: į nacionalinį parką patenkate vos tik persikėlę keltu į Smiltynę. Alksnynės kontrolės poste, esančiame  kelio Smiltynė – Nida 9 km, reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą už įvažiavimą į jos administruojamą teritoriją. Daugiau apie rinkliavos dydžius ir išankstinį apmokėjimą skaitykite čia (https://neringa.lt/sveciui/vietine-rinkliava/95)

      Atnaujinta: 2022 08 16

  • Ką veikti Kuršių nerijos nacionaliniame parke? 3
    • 1.

       Kuršių nerijoje lankausi pirmą kartą, ką būtina aplankyti?

      Įspūdžių kupiną maršrutą galite susikurti naudojantis interaktyviu lankytinų vietų žemėlapiu, kurį rasite čia: https://nerija.lrv.lt/lt/lankytojams/ka-aplankyti. Taip pat Jums gali padėti Lankytojų centrų specialistai Nidoje (Naglių g. 8) ir Smiltynėje (Smiltynės g. 11, vasaros sezono metu). Jei maršrutą planuojate iš anksto, prieš atvykstant į Kuršių neriją, galite kreiptis el.p. [email protected] arba tel. +37067100872.

      Atnaujinta: 2022 08 16

    • 2.

      Kaip užsisakyti ekskursiją?

      Nacionalinio parko darbuotojai ekskursijas, žygius ir edukacijas veda visais metų laikais. Įvairios gamtinės, kultūrinės ir pažintinės veiklos viešinamos mūsų svetainėje www.nerija.lrv.lt,  Facebook paskyroje, plakatuose. Užsakomosios ekskursijos, žygiai ar edukacijos derinamos individualiai su grupe. Su Kuršių nerijos nacionalinio parko teikiamomis paslaugomis galite susipažinti čia: https://nerija.lrv.lt/lt/lankytojams/ka-pazinti-su-mumis.  Apie individualius užsakymus prašome informuoti prieš 3 d.d. – el. paštu [email protected] arba [email protected], telefonu +37067100872.

      Atnaujinta: 2022 08 16

    • 3.

      Mėgstu aktyvų poilsį, ką galiu nuveikti nerijoje?

      Aktyvaus poilsio mėgėjams Kuršių nerija gali pasiūlyti daugybę įvairaus pobūdžio pramogų: orientacinis sportas, dviračių trasos, vandens pramogos, paukščių stebėjimas, savarankiškas žygiavimas pėsčiųjų ar šiaurietiškojo ėjimo maršrutais. Daugiau apie juos skaitykite čia: https://nerija.lrv.lt/lt/lankytojams/ka-veikti-gamtoje

      Pėsčiųjų maršrutai - Jūsų kišenėje: https://nerija.lrv.lt/lt/lankytojams/ka-aplankyti/pesciuju-marsrutai

      Atnaujinta: 2022 08 16

  • Kaip elgtis gamtoje? 1
    • 1.

      Ar galima parko teritorijoje statyti palapines? Ar galima parko teritorijoje kūrenti laužus? 

      Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje galima tik kempingo teritorijoje. Kuršių nerijos nacionaliniame parke veikia 1 kempingas, kuris yra įsikūręs Nidoje, Taikos g. 45A. Detalesnę informaciją apie kempingą galima sužinoti UAB „Nidos kempingas“: www.kempingas.lt 


      Laužus galima kūrenti tik specialiai tam įrengtose ir informaciniais ženklais pažymėtose vietose (poilsiavietėse, kempinge). Poilsiavietes, kuriose leidžiama atvira ugnis rasite paspaudę čia. Prieš kurdami laužą įrengtoje laužavietėje, būtina apie tai pranešti girininkams tel. nr: 865635025 (Nidos girininkija) arba 868727885, 846953273 (Juodkrantės girininkija).


      Kiekvienas užkurtas laužas be girininkų žinios gali būti suprastas kaip galimas gaisras. Pastebėję gaisrą ar kylačius dūmus nedelsiant skambinkite 112.
       

      Atnaujinta: 2022 08 16

  • Kaip elgtis nelaimėje ar pamačius galimą pažeidimą? 3
    • 1.

      Ką daryti, jeigu pastebėjau aplinkos apsaugos pažeidimą?

      Pastebėjus galimai neleistiną veiklą gamtoje, aplinkosauginį pažeidimą, prašome pranešti Aplinkos apsaugos departamento pranešimų priėmimo tarnybai, tel. 8-5-2732995, el. p. [email protected] arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu - 112.

      Atnaujinta: 2022 08 16

    • 2.

      Kaip elgtis pamačius sužeistą gyvūną?  

      Įvykus nelaimei ar pastebėjus partrenktą gyvūną, skambinkite greituoju pagalbos numeriu 112, nurodydami tikslią įvykio vietą. Neskubėkite vertinti partrenkto gyvūno būklės, ypač, jei tai – stambus žvėris. Pareigūnai, įvertinę situaciją, nurodys tolimesnius žingsnius. 

      Atnaujinta: 2022 08 16

    • 3.

      Ką daryti, jei pajūryje radau į krantą išmestą ruonį?

      Pastebėjus į krantą išmestą arba besiilsintį ruonį ar kokį kitą gyvūną, visų pirma, neikite arčiau, nebandykite maitinti, liesti, varyti jo į vandenį ar kitaip gąsdinti gyvūno. Apie rastą gyvūną praneškite į Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnybai „Nuaras“ tel. +370 463 14040, nurodydami tikslias koordinates.

      Atnaujinta: 2022 08 16

  • Noriu prisidėti, kaip galiu tai padaryti? 1
    • 1.

      Kaip galiu prisidėti prie nacionalinio parko vertybių saugojimo?

      Prisidėti prie Kuršių nerijos nacionallinio parko vertybių saugojimo galite įvairias būdais: įsigydami Lankytojo bilietą, dalyvaudami talkose, savanoriaudami, remdami ir, žinoma, svarbiausia - atsakingai elgdamiesi lankantis gamtinėse ir kultūrinėse teritorijose. 
      Daugiau informacijos rasite čia.

      Atnaujinta: 2022 08 16